Volkswagen’in üst sınıf modellerinden olan Passat, yıllardır üretilmekte olup her yıl satış rakamlarını da ciddi oranda artırmayı başarmaktadır.
              
               VW Passat donanımı her bakımdan beklentileri karşılayabilen bir model olmasıyla ön plana çıkmakta olup ülkemizde üç farklı donanım paketiyle satın alınabiliyor. Bunlar Trendline, Comfortline ve Highline olarak karşımıza çıkıyor.
              
               Trendline donanım paketinde kontrol fonksiyonlarına sahip direksiyon, LED stop far grubu, yan cam krom çıtaları ve anahtarsız çalıştırma sistemi en önemli özellikler arasında bulunmaktadır. Bir üst donanım paketi olan Comfortline içeriğinde ise gelişmiş multimedya sistemi, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, LED stop far grubu, mobil bletooth bağlantı teknolojisi ve 3 bölgeli klima sistemi sunuluyor.
              
               VW Passat modelinin en üst donanımı olarak karşımıza çıkan Highline içerisinde ise ahşap malzemenin kullanıldığı iç mekan dizaynı, 18 inç alaşımlı jantlar, LED far grupları ve 14 yönde ayarlanabilen elektrikli ön koltuklar dikkat çekiyor.
              
               VW Passat yöntem özellikleri de aracın kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor. 1.4 125 PS TSI, 1.4 150 PS TSI, 1.6 120 PS TDI, 2.0 150 PS TDI, 2.0 240 PS TDI ve 2.0 190 PS TDI araçla beraber sunulan motor seçenekleridir. Giriş seviyesinde bulunan ve 125 PS güç üreten 1.4 litrelik benzinli motor opsiyonu ortalama 5,1 litre yakıt tüketimine sahip olup, en üst seviyede konuşlanan motor opsiyonunde ise bu şayetin 5,5 litre olarak verildiği dikkatlerden kaçmıyor.]]>