Otomerkezi Otomotiv A.Ş, 1983’te ikinci el otomobil alım-satımı ile başladığı faaliyetlerine, KIA, ISUZU, SUBARU, CITROEN, KARSAN-HYUNDAI TRUCK bayilikleri ile devam ettikten sonra Otomerkezi.net markasıyla ikinci el otomobil piyasasında profesyonelleşmenin öncülerinden olmuştur.

İkinci el otomobil satışında 360 derece en iyi hizmeti sunmak üzere geliştirdiği ve binlerce müşterisinin memnuniyeti ile başarısını tescillediği Otomerkezi.net sistemini, Kredilendirme, Sigorta, Garanti, Ekspertiz, Mini Onarım, Oto Yıkama , Filo Kiralama ve Motosiklet Distribütörlüğü servisleriyle zenginleştirmiştir.

Zenginleştirdiği servisleri markalayarak; Enkar SigortaPratik EkspertizPratik Mini OnarımPratik Oto YıkamaHemensatmerkezi.comOtokredibul.com, Filomerkezi ve Motomerkezi markalarını ortaya çıkarmıştır.

Global franchising sistemleri ve yerel sektör dinamiklerinden sentez oluşturarak hayata geçirdiği Otomerkezi.net Yetkili Satıcılık Organizasyonu’yla markasını ve kaynaklarını paylaşarak yatırımcılarla birlikte kazanılan bir “Ortak Artı Değer ” platformu meydana getirmiştir.

Ulusal bir markaya dönüşen Otomerkezi.net, yetkili satıcıları ile Türkiye’nin dört bir köşesinde ikinci el otomobil piyasasını geliştirmeye; müşterilerine güven, yatırımcılarına ise kazanç sağlamaya devam etmektedir.