Fransız otomobil üreticisi Renault’un uzun yıllardan beri üretimini gerçekleştirdiği Clio modeli başarılı bir şekilde otomobil dünyasındaki yerini korumaya devam ediyor. Otomotiv sektöründe meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere kısa bir süre öncesine kadar Clio modeli hem hatchback hem de sedan olarak satışa sunulmaktaydı. Birkaç yıl önce sedan Clio’nun yerini Symbol modelinin almasıyla birlikte Renault Clio modeli sadece hatchback karoseriyle satışa sunulmaya başlandı.
              
               Renault Clio donanımı ve teknolojik sistemleriyle dikkatleri üzerine çekerken hem şehir içi hem de şehirlerarası seyahatlerde büyük bir konfor sunmaktadır. Clio’nun iç mekan tasarımında kullanılmakta olan sade ve bir o kadar da sportif kokpit büyük bir beğeni toplamakta olup Renault Clio teknik özelikleri de aracın rakipleri karşısında ön plana çıkmasını sağlıyor.
              
               Donanım paketlerine göre farklı sürüş asistanı teknolojileriyle de satın alınabilen Clio modeli özellikle yoğun trafiğin yaşandığı şehirlerde büyük bir konfor sunmakta olup yakıt ekonomisiyle birlikte dikkatleri üzerinde toplamaktadır.
              
               Sırasıyla 75 HP 1.2 litre, 120 HP 1.2 litre benzinli ve 75 HP 1.5 litre, 90 HP 1.5 litre dizel motor seçeneklerinin sunulduğu araçta 75 HP 1.2 litrelik benzinli ve 90 HP 1.5 litrelik dizel motor seçenekleri sadece manuel şanzıman seçenekleriyle satın alınabilirken diğer motor seçenekleri ise hem manuel hem de otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.