Sıkça Sorulan Sorular

Oto Merkezi’nin farkı nedir?

Oto Merkezi, en kaliteli hizmeti vererek siz değerli müşterilerimize memnun etmek için kurulmuştur. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz , güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz , sürekli gelişen ve gelişmekte olan teknolojimiz ve 1. planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti prensibimizle zaten siz bizi tercih edeceksiniz.

Aracımı satmak için komisyon ödemem gerekiyor mu?

Gerekmiyor. Aracınızı satmak için Oto Merkezine geldiğinizde, sizinle anlaştığımız ekspertiz sonrası fiyatı, banka hesabınıza ödüyoruz. Bunun dışında, nakit veya takasa aldığımız araçlarda herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmez.

Oto Merkezi’nde araç satın alımı nasıl oluyor ?

Aracınızı ruhsat ve yedek anahtarı ile beraber Oto Merkezine getirmeniz yeterli. Aracı satmak için hiç tanımadığınız kişilerle muhattap olmak ve sürekli çalan telefonla uğraşmak istemiyorsanız, size en güvenli ortamı sağlıyoruz.

Öncelikle, Satın alma departmanı tarafından, Oto Merkezine ait özel bir yazılımın da desteğiyle aracınıza ön fiyat veriliyor. Bu fiyat, aracınız için mümkün olan piyasa değerini ifade ediyor.

Sizin de uygun görmeniz halinde aracınız, uzman personelimiz tarafından titizlikle yapılan Detaylı Ekspertiz işleminden geçiriliyor.

Aracınızda önemli bir masraf yoksa fiyatınız değişmiyor. Aracı bize teslim ettiğiniz andan itibaren güvencemiz başlıyor. Gerisi sadece bildiğiniz vekalet ve noter satış işlemi. Bu esnada çıkan vergi, rehin, muayene gibi sorunları çözmek ve sizden sadece onay almak da yine bizim işimiz.

Satın aldığım aracı yedek anahtarıyla mı teslim ediyorsunuz ?

Araçları yedek anahtarları ile teslim etmeye özen gösteriyoruz. Ancak teslimde bu her zaman mümkün olmayabilir.

Yedek anahtarsız olarak teslim aldığımız araçlarda bu anahtarın kayıp olduğu tarafımızdan Yetkili Servis’e bildirilmiş olduğu için, siz yeni bir yedek anahtar yaptırana kadar aracınızın herhangi bir çalınma riski bulunmuyor.

Öte yandan bir aracın yedek anahtarının nasıl değiştirileceği belli prosedürlere bağlı olarak marka Yetkili Servisleri tarafından takip ediliyor.

Eğer satış aşamasında aracınızın yedek anahtarının olmadığı ve yaptırılacağı bilgisini almışsanız, ruhsat sahibi olarak işlemleri güvenlik açısından sizin takip etmeniz gerekiyor.

Bu anahtar fiyata dahil edilmişse, işlemleri siz bile takip etseniz, anahtar faturası Oto Merkezi tarafından ödeniyor.

Aracımı ne zaman teslim alabilirim ?

Oto Merkezinden araç almanın ayrıcalığını size her yerde hissettirmek bizim görevimiz.

Aslında resmi işlemler biter bitmez aracı teslim almanız mümkün. Ancak son kontrol ve temizlik işlemleri bitince aracı teslim etmeyi tercih ediyoruz.

Araçla beraber bir dosya alacaksınız. Bu dosyada hem tüm gerekli belgeler yer alacak, hem de sizin için hazırladığımız küçük hediyeler.

Başka hangi hizmetleri alabiliyorum?

Aracınıza garanti veriyoruz. Aracınıza cam filmi, navigasyon, boya koruma, multimedya ekranı, oto koltuğu ve park sensörü gibi birçok aksesuarı Oto Merkezinden alabilirsiniz. Sadece o da değil, isterseniz kış lastiği ve akü gibi ihtiyaçlarınızı da karşılıyoruz. Satış Temsilcimiz geldiğinizde size çok daha detaylı bilgileri verecektir.

Oto Merkezinden Nasıl Araç Alabilirim ?

Oto Merkezi sizin için en uygun aracı seçerek işe başlıyoruz.

Oto Merkezine gelmeniz durumunda müşteri temsilcilerimiz kaydınız alındıktan sonra sizi Satış Temsilcimize yönlendiriyoruz.

Satış Temsilcimizin görevi, sizin ihtiyacınıza uygun araçları bulmak, satıştaki araçları göstermek ve her tür sorunuza cevap vermektir. Showroomdaki araçlarımız, yanlarındaki “kimlik kartları” ile her an için sizin beğeninize hazır bekliyor. Beğendiğiniz araçla test sürüşüne çıkarak yol performansını görebilirsiniz.

Kredi masamızda ALJ Finans tarafından geliştirilen kredi olanakları sizinle paylaşılır, hatta aynı anda web sayfamızdan kredi için ön onay alabilirsiniz.

Satış Temsilcimiz, size özel kasko ve trafik sigortası tekliflerini alarak, en avantajlı poliçeyi sizin için hazırlatır.

Sipariş Formunu imzalayıp kaporayı ve vekaleti verdiğinizde, artık araç sizin sayılır. Kredinizin onayı, noter satış işlemi, ödemeler ve diğer tüm işlemler Satış Ekibimiz tarafından takip edilir

Araç Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim ?

İnternet sitemizden aracın detay sayfasında ilgili bilgileri bulabilir, ilgili Satış Temsilcilerimize direkt olarak e-posta gönderebilir, telefon ile iletişime geçebilirsiniz. İlgilendiğiniz araçla ilgili daha detaylı sorular yöneltebilirsiniz.

Araçların garantisi var mı ?

Evet, araçlarımız garantili satılıyor. Aslında sıfır aldığınız bir araçla, 2.elde alınan bir aracın ne farkı var diye düşünürseniz varacağınız yer çok farklı değil. Sıfır aldığınız bir araca plaka takıp yola çıktığınızda, o araç artık 2. el bir araç olur. Oto Merkezi üretici garantisi dolmuş bir araca, sıfırda aldığınız garantiye yakın bir garantiyi, 12 aylığına alıyorsunuz. Araç 8 yaşı veya 160.000 km’yi doldurduysa garanti belgesi veremiyoruz; ancak kurumsal güvencemiz devam ediyor, yaptığımız ekspertizin arkasındayız.

Garanti Hizmeti 12 Ay ile mi sınırlı?

Hayır, Oto Merkezi Garanti 12 Ay ile sınırlı değil, 24 aya kadar aracınıza Garanti alabiliyorsunuz.İster aracı almadan isterseniz teslim aşamasında garanti sürenizi uzatma imkanınız var.Satış Temsilcimiz bu konuda size gerekli detay bilgiyi verecektir.

Aracıma verdiğiniz fiyat bana uymazsa ne olur ?

Araç sizin, verilen fiyatı beğenmemek en doğal hakkınız. Böyle bir durumda aracınızı emaneten satışa koyabiliriz. Aracınızda bulduğumuz masrafları ve komisyonu fiyatın üzerine koyarak satışını deneriz. Araç bedelini almak için satışını beklemeniz gerekecek; ama bu durumda da elinize geçecek tutar yükselebilir.

Emanete aracı bırakmak istemeseniz bile aracınız yine de bizde kayda alıyoruz, ihtiyaç olduğunda yine sizinle temas kuruyoruz.

Emanet Satış nedir ?

Aracınızın Emanet satışı için size bir ön fiyat veriyoruz. Yayınlanacak satış fiyatını danışmanızla beraber siz belirliyorsunuz. Cüzi bir ücret karşılığında aracınıza ekspertiz yapılıp, iç-dış detaylı temizliği yapılarak satışa sunuyoruz. Böylece aracınız hiçbir risk olmadan, Oto Merkezi sigorta güvencesi altında satılır. Satış işlemi sizden alınan vekalet ile gerçekleştirilir. Sonrasında size ödemesini yapıyoruz.

Aracımı satarken Oto Merkezi Garantiyi devredebilir miyim?

Evet. Garanti Belgesi araç sahibine, ama garanti araca veriliyor, bizim için garanti süresince sahibinin kim olduğu değil Oto Merkezinden satılmış olması önemlidir. Bu da aracınızın satmak istediğinizde sizin için avantaj sağlar. Oto Merkezi Yetkili Satıcısından detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Tramer kayıtlarına ne kadar güvenilir ?

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) tarafından kısa mesaj servisiyle paylaşılan Tramer kayıtları, araçların sigorta tarafından ödenmiş olan geçmiş hasarlarını ve masraflarını bildirmektedir.

Bu kayıtlar bir aracın geçmiş hasarı ile ilgili fikir vermesine rağmen, birçok sebepten ötürü size verilen Oto Merkezi Ekspertiz Raporundan farklılıklar arz edebilir.

Öncelikle sorgulanan plaka başka bir araca ait olabilir. Kafa karışıklığı yaşamamak için şasi ile sorgulama yaparak daha kesin bilgi alabilirsiniz.

Ancak asıl önemli husus, Tramer kayıtlarında, aracın kazası dışında da cam kırılması, jant hasarı gibi farklı sigorta ödemelerinin ve mekanik parça değişimlerinin yer almasıdır. Bu değişimlerin hiçbiri aracınızın değerini etkilemez. Keza hiçbir ekspertizde size kaporta-boya dışındaki parça değişimlerinin tam olarak verilmesi mümkün değildir.

Ayrıca belirtelim ki Tramer kayıtlarının doğruluğu, ancak Yetkili Servis kayıtları ile yapılabilir, başka sebeplerden kaynaklı hatalı kayıtlara da rastlanabilmektedir.

Her durumda Oto Merkezi olarak size vermiş olduğumuz ekspertiz raporu, markamızın güvencesi altındadır.

Sattığınız araçlar orijinalliğine nasıl güvenebiliriz ?

Araç yaşlandıkça kaza, yıpranma, boya akması ve paslanma gibi sebeplerle boya görme ihtimali artar. Çoğu aracın 10-12 yıl paslanmazlık garantisi vardır. Eğer alacağınız araç bu sınırlara gelmişse, Yetkili Servis kalitesinde boya veya değişim işlemi görmüş araçları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Tamamen orijinal olmasına rağmen eski bir model araç alırsanız arıza riskiniz ve masrafınız artacaktır.

Daha yeni araçlarda orijinal olma ihtimali daha yüksektir. Ancak yeni araçlardaki teknoloji sayesinde artık neredeyse her şey elektronik beyinler ve sensörlerle yönetiliyor. Yakın zamanda sürücüsüz ve elektrikle çalışan araçlar günlük hayatımıza girecek.

Bu açıdan bakıldığında, bilgisayar firmalarının otomotiv işine girdiği yeni milenyumda hala araç boyalı mı, değişeni var mı diye sormak acaba doğru bir tercih mi? Mesela araç boyanınca performansı düşer mi? Yoksa bunun yerine aracın mekaniği ne durumda, bunun şanzımanı sorun çıkarır mı, motoru yolda bırakır mı sorularına mı cevap aranmalı.

Oto Merkezi olarak en büyük önemi sizin memnuniyetinize veriyoruz. Aracın güvenliği, bakımı, garantisi bizim için 1. sırada.

Aracım boyalıysa değeri düşer mi ?

Araç sahipleri belki kendileri önem vermese de “acaba satarken başım ağrır mı?” diye düşünerek haklı olarak bu soruyu soruyorlar.

Biz Oto Merkezi olarak aracınızı alırken, ağır kazalılar hariç, orasında boya var burası değişmiş gibi küçük şeylerden değer düşmüyoruz. Hele bunlar Yetkili Servis’te yapılmışsa hiç sorun değil.

Ancak esas önemli husus şudur. Bizden aldığınız bir aracı yine bize getirip satabileceğiniz gibi, Oto Merkezinden aldığınız araç garantili, tüm kontrolleri yapılmış olduğundan kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Sizden araç alacak kişilerin, kayıtlardaki önemsiz kazaları size büyük bir sorunmuş gibi gösterip aracınızın değerini düşürmek istemesine kanmayın. Bunu yapanlar o aracı alınca emin olun yine piyasa fiyatından satacaktır! Aracınızı değerinde satmak için biz sizin yanınızdayız.