Hyundai markasının son senelerde en çok alaka göreni Serisi model ailesi arasında yer alan Hyundai i30 modeli bilhassa öncelikle tasarımıyla dikkat çekiyor. Özgün tasarımı ve aerodinamik keskin hatları aracın büyük bir beğeni toplamasını sağlıyor.
              
               Hyundai i30donanımı ele alındığında ise Blue Drive, Style, Style Desgin Pack, Seçkine ve Sport donanım paketleri karşımıza çıkıyor.Zengin donanım paketi seçenekleriyle beraber aracın kişiselleştirilmesine olanak sağlanıyor. Hyundai i30 teknik özellikleri ve teknolojisi için aracın Sport donanım paketiyle gelen özelliklerine bakılması yeterli olacaktır.
              
               ABS, EBD, araç stabilite idare sistemi, savrulma tedbire sistemi, elektronik balans programı, elektronik park freni, acil fren sistemi, start& stop, soğutmalı ön torpido, 12V elektrik çıkışı ve hıza duyarlı otomatik kapı kilitleme sistemi aracı rakiplerinden ayrılmasını sağlamaktadır.
              
               Donanım paketlerinde olduğu gibi bu modelin motor seçeneklerine bakıldığında da zengin bir muhtevanın kullanıcıları beklediği görülecektir. 1.4 litre hacminde benzinli MPI motor seçeneğiyle giriş düzeyini oluşturan aracın 1.6 litre GDI benzinli ve 1.6 litre hacminde GDI dizel motor seçenekleriyle de satın alınabildiği görülüyor. Aracın yakıt tüketimi olarak ise motor seçeneklerine bağlı olarak 4 ile 6 litre arasında değişkenlik gösterse de verilen değerler fabrika imalat verileri olduğu için gerçek kullanım koşullarında bir miktar daha yükselebileceği unutulmamalıdır.