Fransa merkezli dünya genelinde faaliyet gösteren Citroen markası yüksek güvenlik ve konfor sunan yapısı, LED ışıklı çağdaş tasarım, oldukça geniş iç mekan ve bagaj hacmi, benzersiz sürüş tecrübesi ve düşük yakıt tüketimine sahip motor seçenekleri aracın öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.
              
               Her ne kadar bu modelinin ülkemizde tek bir motor seçeneği ve aynı şekilde tek bir adet donanım paketiyle satışa sunulması ara ara tenkitliyor olsa da donanımı yakından incelendiğinde her hangi bir eksikliğin bulunmadığı görülmektedir.Yeniden aynı şekilde Citroen C3 teknik özellikleri<strong> </strong>açısından da tatmin edici teknik verilere sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
              
               Aracın bünyesinde yer alan 1.2 litre hacminde e-VTi motor seçeneğinde 82 HP güç ele geçirilmekte, güç aktarımı ise 5 ileri otomatik şanzıman sistemiyle sağlanmaktadır.Aracın vasati 4,3 litrelik yakıt tüketiminde bulunması da motorun sahip olduğu gelişmiş teknolojiyi ön tasarıya çıkarıyor.
              
               Motor seçeneğinde olduğu gibi Citroen C3 modeli ülkemizde yalnızca Cool donanım paketiyle satışa sunulmaktadır. 16 inç büyüklüğündeki jantlar, LED gündüz sürüş farları, ön sis farları, panoramik ön cam, start&amp; stop, yol bilgisayarı, ABS, EBD, EBA, ESP, yokuş kalkış desteği sistemi, sürücü ve yolcu hava yastıkları CitroenC3 modeliyle beraber sunulan Cool donanım paketinin dikkat çekici ayrıntıları arasında bulunuyor.