Renault’un amiral gemisi modelleri arasında yer alan Fluence, sedan karoseriyle oldukça geniş bir iç mekan ve bagaj hacmi sunmasıyla ön plana çıkıyor. Aileler tarafından büyük bir rahatlık sunabilen aracın sahip olduğu teknolojik donanımlar da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.
              
               Renault Fluence donanımı ve motor seçenekleriyle oldukça geniş bir yelpaze sunmakta olup ihtiyaçlara ve beklentilere rahatlıkla cevap verebiliyor.
              
               Gelişmiş multimedya sistemi, pratik kullanıma odaklı kokpit ve konsol tasarımı sayesinde araç rakipleri karşısında güçlü bir duruş sergilemeyi başarıyor. Renault Fluence teknik özellikleri mercek altına alındığında ikisi benzinli olmak üzere toplamda üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulduğu görülüyor.
              
               110 HP güç üreten 1.6 litre hacmindeki 16V benzinli motor seçeneğinin yanı sıra performans isteyenler için de 2.0 litre hacminde 140 HP güç üreten benzinli motor seçeneği sunuluyor. Renault Fluence modelinin dizel cephesinde ise tek bir motor yer alıyor. 1.5 litre motor hacmine sahip olan dCi motor manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle de kombine edilebiliyor.
              
               Sedan modeller arasında sahip olduğu teknik detaylar, teknolojik donanımlar, güçlü tasarım ve verimli motor seçenekleriyle büyük bir beğeni toplayan aracın en yakın rakipleri karşısında da özellikle fiyat konusunda avantajlı bir konumda yer alıyor olması dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer almaktadır.