Yeni Peugeot 3008

        
               2017 yılının en iddialı en göze gelen bir SUV modeli yapılacağı iddaa edilen yeni Peugeot 3008 modeliyle bağlantılı bütün detaylar ortaya çıkmış bulunmakta. Dizel motor seçeneği bulunuyor. Yeni Peugeot 3008 araç modelinin hemen hemen çoğu yöndenkendilerine çekmesi beklenirken ki öyle oldu ilk olarak tasarımı yüksek bir beğeni hoşgörü kazandığını söylemek yanlış olmayacaktır.

               Lansmanı uygulandıktan hemen sonra kaliteli sağlam bir test sonucu beklenilmeyen bir araç olan 1.6BlueHDI 120 hp EAT6 GT-Line. Peugeot bu yeni tasarım yapısı ile önündeki rakiplerinden daha bi farklı ayırt edilmekte. Yeni tasarım diliyle rakiplerinden çok rahat ayırt ediliyor. Herkese hitap etmese de gerçekten güzel tasarımları çıkıyor ortaya. Yeni 3008 de bu şık sistem tasarım yapısının en iyi görüldüğü araç modelidir. Konsept araç güzelliğini kalitesini gerçek hayata dökmeyi başarmış bir 3008 ile birliktesiniz.Rakipleri yapılarını led veya mercek farlar ile dik tutabilirken 3008 bunu her şartta her anlamda iyi görünüyor. Test aracında yerini alan panjurlar ve panjurlardaki krom detaylar insanın hoşuna gidiyor tabi. Motor seçeneklerinin de yanı sıra aracın dikkat çeken ayrıntıları arasında güçlü donanım paketleride mevcut. Yeni Peugeot 3008 aracı modeli ülkemizde Allure, GT Line, Access donanım paketleriyle satışa sunulan ve aynı zamanda paket farkı eksik olmaksızın normal standart olarak sunuluyor olmasıda gözlerden kaçmayan detaylar arasında. Aracın tamponunda yer alan gri kaplamalarıse aracın SUV olduğunu vurgulamakta.

               3008’e yandan baktığınızda 19 jantlar ile oldukça heybetli oldukça iri gözüküyor. C sütununda birleşen kapı ve omuz çizgisi tasarımı devam ettiriyor.  Peugeot 3008'de kullanılan bu jantlar kesinlikle sağlam bir yapı olduğunu söylemeliyiz.