Volkswagen Passat Hakkında


             
               Volkswagen’in sevilen yüksek sınıflarından biri olan bu model Passat uzun yıllardır üretilmekte olup her sene satış göstergelerinin ciddi oranda artmaya başlamıştır.Uzun araçtır öyle her yere giremez. Çift kullanış şekli vardır mauel ve otomatik olarak Volkswagen Passat donanımı her alanda beklentileri her zaman karşılayabilen bir otomobil modeli olmasıyla sürekli ön planda olup ülkemizde üç farklı paket seçenekleriyle satın alınabiliyor. Bunlar Trendline, Highline ve Comfortline olarak ayrılıyor.

               Trendline paketinde kontrol işlevlerine sahip direksiyon, anahtarsız çalıştırma sistemi LED stop far grubu ve yan cam krom  fonksiyonlarına sahip direksiyon, LED stop far grubu, yan cam krom çıtaları öne çıkmakda olan özellikler arasında bulunmaktadır.Biryüksek paketi olan Comfortline modeli donanımı ise gelişmiş multimedya sistemi, 17 inç alüminyum alaşımlı jantları, LED stop far grubu, mobil bluetooth bağlantı teknolojisi ile 3 bölmeli klima sistemi sunulmaktadır. Volkswagen Passat modelinin en yüksek en gelişmiş donanımı olarak  bizim karşımıza çıkan Highline iç bölümünde ise ahşap malzemelerin kullanıma gösterildiği model tasarımı, 18 inç alaşımlı jantlar, 14 yönde ayarlanabileneletrikli ön koltuklar ve LED far grupları dikkatimizi çekiyor. VolkswagenPassat teknik özellikleride otomobilin ne kadar kaliteli olduğu bir kez daha ortaya konuluyor. aracın kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor.

              1.4 125 PS TSI, 1.4 150 PS TSI, 1.6 120 PS TDI, 2.0 150 PS TDI, 2.0 240 PS TDI ve 2.0 190 PS TDI Passatile birlikte sunulan motor seçenekleridir. Giriş bölümünde yer almakta olan ve 125 PS güç yaratan, üreten1.4 litrelik benzinli motor seçeneği ortalama 5,1 litre yakıt tüketimine sahip olup, en yüksekbaşarıda konumlanan motor seçeneğinde ise bu değerin 5,5 litre olarak verilmesi gözlerimizden kaçmıyor.