Renault Megan Sedan Teknik İncelemesi


               Uzun bir müddettir beklenen kasa farklığı 2017 bakımından gerçekleştirildi. Renault’un amiral gemisi modeli Megan, yeni kasasıyla beraber bir hayli yeniliği de beraberinde getiriyor.Renault Megan Sedan donanımı için Joy giriş düzeyi olarak kabul edilmektedir. Joy donanım paketinde güvenlik olarak ESC, 3 bölge hava yastığı, yokuş kalkış destek sistemi ve 6 LED gündüz farı bulunuyor.
              
               Konfor ayrıntılarında ise manuel klima sisteminin, ısıtmalı ve elektrikli dış dikiz aynalarının ve elektrikli ön ve arka camların kullanılmış olduğu görülüyor.4,2 inç büyüklüğe sahip ekranla desteklenen multimedya sistemiyle beraber ise daha keyifli bir sürüş tecrübesi sunuluyor. Modelin en lüks donanımını ise Icon paketi sunmakta olup aracın bünyesinde yer alan teknolojik sistemler büyük bir beğeni toplamaktadır.
              
               1.6 litrelik 115 bg güç üreten giriş düzeyi motor seçeneğinde güç aktarımı manuel şanzıman sağlamakta olup, yakıt tüketimi 100 kilometrede vasati 6,3 litre olarak veriliyor.En üst düzeyde bulunmakta olan 1.6 litre hacmindeki dize dCi motor seçeneği ise 130 bg güç değeriyle ön tasarıya çıkıyor. Dizelin sunduğu yüksek gücün yanı sıra düşük yakıt tüketimi ise beğeni topluyor. Fabrika verilerine göre Renault Megan Sedan modeli dizel 1.6 litrelik motor seçeneğiyle beraber 100 kilometrede vasati 4,1 litre yakıt tüketiminde bulunuyor. Rakip modeller ve Renault Megan Sedan teknik özellikleri göz önüne alındığında aracın ne derece ekonomik olduğu bir defa daha ortaya çıkıyor