Renault Kadjar Teknik İncelemesi

  


              Renault kadjar son senelerde dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz genelinde de SUV modellere gösterilen alaka büyük oranda artış gösteriyor. Bu vaziyetin farklında olan otomobil üreticileri tarafından ise SUV modellere ağırlık gösterildiği herkes tarafından bilinmektedir. Renault da SUV pazarından daha büyük hisse sahibi olmak isteyenler markalar arasında bulunuyor.Markanın büyük SUV modeli Renault Kadjar ilk bakışta özgün tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve performanslı motor seçenekleriyle ön tasarıya çıkıyor.
              
               Ülkemizde Renault Kadjar modeli Touch ve Icon donanım paketleriyle satışa sunuluyor. Renault Kadjar donanımı beklentileri kolayca karşılayabilirken bilhassa güvenlik ile ilgili ABS, ESC, ASR, AFU, ISOFIX, Cruise Control, yokuş kalkış desteği, arka park sensörü, viraj aydınlatma sistemi ve LED gündüz farları her iki donanım paketinde standart olarak sunulmaktadır.
              
               Icon donanım paketinde ise standart olarak sunulan donanımlara ek olarak ön park sensörü, geri park kamerası, otomatik uzun ve kısa far sensörü, şerit takip sistemi sunuluyor.
              
               Kadjar teknik özellikleri de en az donanım özellikleri kadar dikkat çekmeyi muvaffak oluyor. Aracın bünyesinde 1.2 litre hacminde 130 bg güç üreten benzinli motorla beraber 1.5 litre hacminde 110 bg ve 1.6 litre hacminde 130 bg güç üreten dCi dizel güç birimi seçenekleri bulunmaktadır.
              
               Motor seçeneklerine göre Renault Kadjar modelinin yakıt tüketim değerleri ise 3,8 ile 5,6 litre arasında farklık gösteriyor.