Otomerkezi.net’den aldığınız her araçta ilave lastik garantisi! (sadece 99TL)



  •         Otomerkezi.net’den* alacağınız her marka model araçlardaki lastikler artık garantide!
  •         Sadece üretim hataları değil, tamiri mümkün olmayan lastikler için kullanıcı hataları garanti altında. 
  •         Üstelik tamir ücreti Otomerkezi.net’den. 
  •         Tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında, yeni lastik bedelinin %70’ini Otomerkezi.net karşılıyor.


Otomerkezi.net’den aldığınız her araçta ilave lastik garantisi!

 

*Kampanya Otomerkezi Maltepe ve Merkez mağazalardan alınan araçlar için geçerlidir.

  

İlave lastik garantisi nedir?

 

İlave lastik garantisi, Otomerkezi.net’in anlaşmaya dahil olan yetkili satıcılarında satılan markası ve modeli ne olursa olsun tüm binek araçlar için, fatura tarihinden itibaren1 yıl boyunca geçerli olan, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tamir edilemeyen lastik hasarlarını karşılayan bir lastik garantisi (lastik kaskosu) hizmetidir. Her lastik için bu ilave garantiden en fazla bir kez yararlanılabilir.

 

Bu hizmeti satın aldığınızda, tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında alacağınız yeni lastik bedelinin %70’ini Otomerkezi.net olarak biz karşılıyoruz. Üstelik lastiğinizin tamir edilebilir durumda olması halinde, lastik tamir ücreti de Otomerkezi.net’den!

 

 

Üretici garantisi ve ilave lastik garantisi arasındaki farklar nelerdir?

 

Üretici firmaların sunmuş olduğu ürün garantisi sadece üretim hatalarından kaynaklanan hasarları karşılarken, ilave lastik garantisi kullanıcı hatalarından kaynaklanan çivi batması, çukura girme, kaldırıma çarpma veya sürtünme gibi nedenlerle oluşabilecek tamiri mümkün olmayan hasarları da kapsayan, lastik sigortası (lastik kaskosu) benzeri bir hizmetidir.


İlave lastik garantisinin geçerli olması için:

 

İlave lastik garantisi, Otomerkezi.net anlaşmalı mağazalarından alınan otomobillerde, lastiklerin üretim yılı 4 yılı geçmeyen ve lastik diş kalınlığı 3mm altında olmayan ve Otomerkezi.net ‘den alınan tüm 2.el araçlardaki lastikler için geçerlidir. İlave Lastik Garantisinin geçerliliği 1 yıl olup belirtilen kapsam dışı hallerde kullanılabilir. İlave Lastik garantisi 99TL karşılığında satın alınacaktır. 


Lastik hasarı durumunda:

 

İlave garantili lastiğinizin hasarlanması durumunda; en geç 3 iş günü içinde 0216 385 38 38 arayarak kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

 

Bırakılan kayıt ardından öncelikle hasarlı lastiğiniz incelenir. Hasarlı lastik tamir edilebilecek durumdaysa lastiğiniz tamir edilir. Üstelik lastiğinizin tamir edilebilir durumda olması halinde, lastik tamir ücreti de Otomerkezi.net’den!

 

 

Tamir edilemeyecek durumda olan ilave garantili lastikler için; hasar talep formu (ilave lastik garantisi hizmeti veren Otomerkezi.net yetkili satıcısından temin edilecektir) Servis Noktası yetkilileriyle birlikte doğru ve eksiksiz olarak doldurulur. İlgili formun genel merkez tarafından onaylamasının ardından, araç plakası ve hasarlı lastik aynı karede birlikte gözükecek şekilde arızalı lastiğin iki adet fotoğrafı, Servis Noktası yetkilisi tarafından lastikgarantisi@otomerkezi.net adresine mail yoluyla gönderilir. Otomerkezi.net azami 24 saat içinde arızayı onayladıktan sonra, yeni lastik bedelinin sadece %30'unu ödeyerek hasarlı lastiğinizi yenilersiniz.

 

 

 

Kapsam dışı haller:

 

·         Lastiklerin yanlış kullanımından (off-road sürüş, araba yarışları gibi yüksek hız seviyelerine çıkılan sürüşler, kapana girme... vb) kaynaklanan hasarlar 

·         Servis noktası tarafından tamir edilebilen lastik hasarları 

·         Lastiğe kasıtlı olarak verilen hasarlar 

·         Üretici garantisi kapsamına giren hatalar sonucu oluşan hasarlar 

·         Terör, vandalizm, yanma, sel, deprem gibi mücbir sebepler sonucunda oluşan hasarlar 

·         Otomerkezi.net’den alınan binek otomobiller dışında satın alınmış araçların lastiklerinde. 

·         Garantili lastiğe ilişkin hasara sebebiyet veren olay hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgi gönderilmesi 

·         İlave garantili lastiğe ait faturanın fotokopisinin ibraz edilememesi 

·         Diş derinliği 3 mm'nin altında kalan lastikler 

·         Üretim yılı 4 yılı geçmiş olan lastikler.

·         İlave lastik garantisi hasar formunun doldurulmamış olması ve ekleri  (araç üzerindeki hasarlı lastiğin araç plakası görünür olacak şekilde aynı karede çekilmiş 2 adet fotoğrafı ve ilave garantili lastiğe ait araç plaka bilgisi de içeren fatura) ile birlikte ibraz edilememesi 

·         İbraz edilen fatura üzerindeki fatura numarası, araç plakası ve lastik özelliklerine ilişkin bilgilerin okunabilir olmaması veya faturanın sahte olması 

·         Hasarın gerçekleştiği andan itibaren 3 iş günü içinde Otomerkezi.net’e bildirilmeyen lastik hasarları

 

 

İlave lastik garantisi, yalnızca Otomerkezi.net yetkili satıcıları tarafından kampanyaya katılan satış Noktalarından alınacak otomobil alımlarında geçerli olup, stoklarla sınırlıdır. "İlave lastik garanti süresi fatura tarihinden itibaren başlar ve bir yıl geçerlidir. Her lastik için bu ilave garantiden en fazla bir kez yararlanılabilir.