Mercedes CLA Hakkında


              
               Mercedes-Benz CLA, Alman otomotiv devi Daimler AG taraflarınca üretilen ve günümüzde halende üretilmekde olan bir otomobil modelidir. Bazı verilerden 4 kapılı coupe olarak da adlandırılan bu araç, Mercedes'in A ve B Serilerinde kullanılmaya başlandığı bir platform üstünde geliştirilmiş sedan modellerindendir. Bu otomobilin ShootingBrake isimli bir stationwagon versiyonu da mevcuttur.
              
               2013 yılında üretilmeye başlanılan Mercedes CLA serisi diğer modellere göre serilere göre henüz yeni olan bu otomobil, sedan tipi kasaya sahip C segmenti bir araçtır. 3 adet motor seçenekleri vardır. Konfor ve güvenlik hemen hemen eşit ağırlıkta tutulmuştur.Bu otomobilin yakıt tüketimi gereğinden fazla olsa bile 100 km hıza 4.6 gibi kısa bir sürede çıkmaktadır. Alabilecegi en maximum hız ise 250 km olarak kayıtlara geçmiştir. Mercedes CLA donanımı da fazlasıyla kafidir. Güvenlik ve konfor hemen hemen eşit olarak tutulmuştur. Anti patinaj sistemi, yokuşlarda, bayırlarda kalkışlarda, BAS fren sistemi, ön aks frenleri ikaz lambası, çarpışmaya dayalı acil durumlarda aktifleşen acil durum ışığı gibi birçok güvenlik önlemleri mevcuttur.
              
               Kaza olma riskini en düşük seviyeye indirmek birinci sebep olmuştur. Ayrıca lastik basınç kontrolü uyarı ikaz sistemi, disk frenler, yolcular için gerekli olan hava yastıkları bulunmaktadır.Rahatlık sağlayan unsurların elektrikli dijital olması ise sürüş keyfini ortaya çıkarmıştır.Yani kısacası bu otomobil gerek iyi gerek sağlam gerek konforlu gerekse güvenlik çoğu şey var biraz yakıt problemi var onun dışında Mercedes CLA serisine yine büyük sürprizler vermiş bir otomobil markasıdır.