Ford Kuga Teknik İncelemesi


               
               Ford kuga zorlu yol koşullarının üstesinden kolayca gelebilen bu model SUV segmentinin göz bebeklerinden kabul ediliyor. Ford’un gücünü arkasına alan Kuga modelinin dış tasarımı kuvvetli aerodinamik yapısıyla beğeni toplarken iç mekan tasarımında ise Focus ve Fiesta modellerinden esinlenildiğini dile getirmek yanlış olmayacaktır.
              
               Ford kuga modeli Trend X, Titanium ve Selective donanım paketleriyle satışa sunulmakta olup aracın giriş düzeyi olarak belirtilen Trend X donanım paketinde öne çıkan Ford Kuga teknik özellikleri arasında yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, cilt direksiyon, anahtarsız çalıştırma sistemi, yol bilgisayarı, ekonomik sürüş modu, acil vaziyet fren sistemi, LED iç mekan aydınlatması ve hız kontrol sistemi dikkatleri çekiyor.
              
               Ford kuga donanımı teferruatları kadar aracın randımanlı motor seçenekleri de modeli segmentin öncüleri arasında bulunmasını sağlıyor. 150 PS ve 182 PS güç çıkış değerleriyle seçenek edilebilen 1.5 litre hacmindeki EcoBoost teknolojisine sahip benzinli motor seçenekleriyle beraber 2.0 litre hacminde 180 PS güç üreten turbo destekli dizel güç birimi aracın kalbinde bulunuyor.
              
               Benzinli cephesinde 150 PS güç üreten motor seçeneği 6 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle sunulurken, 182 PS güce sahip olan diğer benzinli motor ise yalnızca 6 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.
              
               Dizel motor seçeneğinde ise güç aktarımı için 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman kullanılmaktadır.