CİTROEN C4 TEKNİK İNCELEMESİ

              
               Citroen C4 teknik özelikleri markanın ve aracın teknoloji ile ilgili geldiği noktayı başarılı bir şekilde ortaya koymayı muvaffak oluyor. Model ülkemizde biri benzinli olmak üzere toplamda üç değişik güç birimi seçeneğiyle satın alınabiliyor.
              
               1.6 litre hacminde 92 HP güç üreten HDi dizel, 1.6 litre hacminde 120 HP güç üreten BlueHDi güç dizel motor seçeneklerinin yanı sıra araç 1.2 litre hacminde 130 HP güç üreten PureTech benzinli güç birimiyle de seçenek edilebilmektedir.
              
               Yukarıda verilen sırayla aracın yakıt tüketim değerleri de; 4,1 litre, 4,9 litre ve 3,8 litre olarak veriliyor.Citroen C4 donanımı ise geniş bir yelpazeyle karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir alaka gören araç Easy giriş düzeyi temeliyle Comfort ve Exclusive donanım paketleriyle satışa sunuluyor.
              
               Kör nokta ikaz sistemi, start& stop sistemi, eşik aydınlatmaları, otomatik kararan iç dikiz aynası, otomatik far sensörleri, yağmur sensörü, yükseklik ayarı yapılabilen sürücü koltuğu, navigasyon, park sensörü, cilt döşeme, elektrikli el freni, ön kol dayama, dokunmatik bilgi ve multimedya ekranı haricinde markanın bünyesinde yer alan donanımlar tüm paketlerde standart olarak sunulmaktadır.