Aracınızın meydana gelen trafik kazası sonrasında oluşan gelen hasardan dolayı onarılması halinde ikinci el piyasasında fiyat bazında değer kaybetmesidir. Aracınızın onarımı her ne kadar kusursuz olsa da satış fiyatı, kaza öncesi satış fiyatı ile aynı olmayacaktır.

Araç Değer Kaybı farkı belirli koşullara bağlı olarak kazaya karışan ve kusurlu olan tarafından Sigorta Şirketi’nden tanzim edilmektedir. Kazaya karışan aracın eş değer araçlarla arasındaki farkın tamamlanması için ödenmesi gereken bedel Araç Değer Kaybı’dır.

Başvuru süreci:

S.S.S

 Süreç nasıl işliyor?

Araç Değer Kaybı için mağdurun bizlerle iletişime geçmesi ve daha sonrasında Araç Değer Kaybının hesaplanması yapılmaktadır. Bu Araç Değer Kaybı farkının hesabından sonra gerekli evrakların eksiksiz temin edilmesinden sonra dosya takibi yapılmaktadır. En kısa süre de dosyanız sonuçlandırılmaktadır.

 Zamanaşımı var mı?

Araç Değer Kaybı başvurusu için kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde talep hakkınız bulunmaktadır. Bu süreyi aşan araç sahipleri araç değer kaybı ile ilgili talepte bulunamazlar.

 Aracım ne kadar değer kaybetti?

Aracınızın değer Kaybı ancak evraklarınız incelendikten sonra tespit edilir. Bu nedenle size ortalama bir değer belirtmemiz mümkün değildir. Evraklarınızı görmeden size değer kaybı rakamı belirten firmalara itibar etmeyiniz.Aracımın Değer Kaybını Nasıl Tespit Ediyorsunuz?

 Aracımın Değer Kaybını Nasıl Tespit Ediyorsunuz?

Uzman kadromuz evraklarınızı inceleyerek tespit etmekte, işlemlerinizi hızlı olarak takip etmektedir.Değer kaybı tespit edilirken dikkat edilen hususlar:– Aracın kilometresi,– Kaza geçmişi– Onarım bilgisi– Piyasa değeri– Kullanım amacıdır.

 Park halindeki aracıma çarptılar değer kaybı alabilir miyim?

Park halinde duran aracınıza başka bir aracın çarpması halinde araç değer kaybınızı alabilirsiniz. Bu olay çarpan araç için bir trafik kazası durumudur. Çarpan aracın zorunlu trafik sigortası zararınızı karşılamak zorundadır.Değer kaybımın tamamını alabilir miyim?

 Değer kaybımın tamamını alabilir miyim?

Karşı tarafın trafik sigorta firmasından değer kaybınızın tamamını alabilirsiniz. Eğer zararınız karşı tarafın sigorta limitini aşıyor ise; zararınızın giderilmesini karşı aracın sahibinden dava açarak hukuki yollar ile isteyebilirsiniz.

 Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası yoksa?

Eğer karşı aracın sigortası yok ise bu durumda araç sürücüsü ve araç sahibi sizin aracınızda meydana gelen değer kaybından sorumlu olacaklardır. Bu durumda karşı aracın sahibinden dava açarak hukuki yollar ile değer kaybı bedelinizi isteyebilirsiniz.

6698 Sayılı Kanun düzenlenmesi uyarınca kişisel verilerimin nasıl korunacağına ve işleneceğine dair aydınlatma metni ile Otomerkezi A.Ş. tarafından aydınlatıldım.

Paylaşmış olduğum iletişim bilgilerime tercih ettiğim kanallardan özel kampanyalar için ileti göndermesini kabul ediyorum.